Ankara Totem Tabela

 

TOTEM TABELA

Ankara Totem Tabela imalatı, şirketlerin ön plana çıkmak için uyguladıkları bir uygulamadır. Firmanın ismini, genel özellikleri ve verdiği hizmetleri ön plana çıkarmak için tercih edilir. Ankara totem tabela onlarca farklı tabela türleri arasından seçim yaparak, mağazanızın tanıtımını yapmaya olanak tanır. Tercih edilen tabela çeşidinin boyutları üst seviyelere çıkarsa totem tabela imalatına geçilir.

Totem Tabela İmalatı

Maksimum uzaklıktan görünebilmesi için imal edilmiş tabela çeşitlerine totem tabela adı verilir. Genel olarak siparişi veren firma sınırları dışarısında, caddelerde, sokaklarda, insanların yoğun olarak kullandığı yerlerde kullanılması için imal edilmektedir. Işıklı ve ışıksız olarak iki ayrı çeşit olarak sipariş edilebilir. Tabela seçenekleri içersinde en fazla dikkat çeken türlerden biri olan Ankara totem tabelanın ebatları konusunda hiç bir sınır bulunmamaktadır. Her ebada uygun ve alana uygun olarak imal edilebilmektedir. 10 x 20 metre boyutlarında bir totem tabela üretileceği gibi 4 x 8 metre boyutlarında da bir tabela üretilebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu uygulanacak alan dikkate alınarak en iyi görselin oluşturulabilmesidir. Ankara Totem tabelalar fabrikalar, dev şirketler, eğitim kurumları vb. şirketlerin tercih ettiği reklam türleri arasında ilk sırada gelir. Bu şirketler ilk olarak tabelanın ışıklı mı ışıksız mı olacağına karar vermek zorundadırlar. İmal edilen Ankara totem tabelalar genellikle kompozit adı verilen malzemeden üretilmektedir. Bu uygulamayı tercih eden şirketler en uzak yerlerden görülebilmenin avantajlarını kullanarak hitap etmek istedikleri müşterilere en kısa yoldan ulaşmayı hedeflerler.

Tabela montajının yapımı sırasında dış etkenler iyi hesaplanmalıdır. Düzgün sabitlenmemiş totem tabelalar rüzgârın ve diğer doğal afetlerin etkisi ile birlikte insan hayatını tehlikeye atacak bir malzeme haline gelebilir. Genellikle bu durumun önüne geçmek için Ankara totem tabela diplerine özel betonlar dökerek kazaların önüne geçmek için en etkili tedbiri almaktadır.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte totem tabelaların görüntü ile birleştirilmesi ile yeni bir sektör meydana gelmiştir.

Şirketler tarafından en çok tercih edilen tabela çeşitleri

  • Tek bacaklı totem tabela,
  • Çift bacaklı totem tabela,
  • Işıklı totem tabela,
  • Işıksız totem tabela,
  • Likit totem tabela,
  • Kompozit totem tabela,
  • Alüminyum totem tabela,
  • Çelik saç totem tabela,
  • Profil totem tabela,
  • Vinil totem tabela olarak sıralanabilir.

Ankara Totem Tabela Kullanılan Yerler

Anakara totem tabelanın uygulanacağı alanlar çok geniştir. Bir fabrikanın bahçesinden, geniş bir otoparka, eğitim kurumlarının girişlerinden, holding binalarının etrafına ve daha birçok yere uygulanabilmektedir. Burada reklamı veren şirket yetkililerinin dikkat etmesi gereken en önemli husus tabela uygulamasının yapılacağı alanın çok fazla insan tarafından görünür olmasının hesaba katılmasıdır. Bir tabela ne kadar fazla kişi tarafından görülürse firmaya geri dönüşlerinin o kadar fazla olması doğru orantılı olacağından totem tabela uygulaması insan popülâsyonunu çok geniş olduğu yerlerde kurulmalıdır.

Ankara totem tabela fiyatlandırmaları oldukça çeşitlilik göstermektedir. Bu tabela çeşidi imal edilirken devasa tabelaların yanında çok küçük ebatlı tabelalarda imal edildiğinden bir fiyat aralığından söz edilemeyebilir. Çok büyük ebatlarda olmasına rağmen düşük fiyat belirlemesi yapılmış bir tabelanın kalitesiz malzemeden imal edilmiş olması muhtemel olacağından, Ankara totem tabelanın kaliteli ürün ucuz fiyat politikası ile sunduğu seçenekler değerlendirilebilir. Fiyatı etkileyen bir başka faktörde imal edilmesini istediğiniz tabelanın ışıklı tabela ya da ışıksız tabela olarak mı üretileceğine karar vermek olacaktır. Doğal olarak ışıklı tabelaların maliyeti daha yüksek olacağından maliyet üst sınırlara dayanacaktır.